Bitcoin Sees Masywny napływ z instytucji Złoto Sees Mammoth Outflows

Według danych CoinShares opublikowanych przez międzynarodową agencję informacyjną Reuters, w ciągu ostatnich kilku tygodni do produktów inwestycyjnych skoncentrowanych na Bitcoinach napłynęło 1,4 miliarda dolarów z instytucjonalnych pieniędzy.

Dla kontrastu, w tym samym czasie, kiedy inwestorzy wydają się być coraz bardziej zainteresowani cyfrową iteracją żółtego metalu, do złota napłynęło 9,2 miliarda dolarów.

Drugi najlepszy tydzień w historii funduszy kryptońskich

Ogólnie rzecz biorąc, CoinShares donosi, że fundusze kryptokurwalutowe zdołały zebrać 429 milionów dolarów od instytucji w zeszłym tygodniu, kiedy to 1 grudnia Bitcoin wspiął się na nowy, wszechobecny szczyt 19.918 dolarów.

W międzyczasie całkowita wartość aktywów cyfrowych zarządzanych przez firmy kryptograficzne gwałtownie wzrosła do oszałamiającego poziomu 15 mld dolarów.

Według aktualizacji z 7 grudnia, same tylko Grayscale Investments mają wartość 12,7 mld dolarów AUM.

Strateg inwestycyjny CoinShares James Butterfill twierdzi, że Bitcoin nie jest już odrzucany jako gra czysto spekulacyjna:
Na poziomie anegdotycznym, na podstawie rozmów z naszymi klientami w ciągu 2020 roku, widzieliśmy zdecydowane przejście od pytań o charakterze spekulacyjnym do tych, które zaczynają się od komentarzy, takich jak: „Bitcoin jest tutaj, aby pozostać, proszę pomóc nam to zrozumieć.

Przepraszam, SEC, Bitcoin ETF już tu jest.

W innych wiadomościach firma Business Intelligence MicroStrategy przekształca się w faktyczny Bitcoin ETF, nawet jeśli SEC nadal kopie puszkę w dół drogi. Wczoraj firma ogłosiła plan przeprowadzenia oferty na 400 mln USD zamiennych dłużnych papierów wartościowych i wykorzystania uzyskanych w ten sposób środków na zwiększenie rezerw kryptokurwalutowych.

Po nabyciu dodatkowych 50 milionów dolarów Bitcoina w zeszłym tygodniu, MicroStrategy posiada obecnie 40.824 BTC (czyli 784 miliony dolarów w momencie pisania).